Kurs kwalifikacyjny Organizacja i Zarządzanie Oświatą

Zapraszamy nauczycieli, którzy planują przystąpienie do KONKURSÓW NA STANOWISKO DYREKTORA do udziału w kursie kwalifikacyjnym dla kadry kierowniczej oświaty.

Na kursie Organizacja i Zarządzanie Oświatą (w wymiarze 220 godzin) gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, profesjonalną organizację kursu oraz materiały niezastąpione w pracy dyrektora.

Wymagane dokumenty:

• poświadczona kserokopia dyplomu ukończenia studiów;
  • poświadczony dokument posiadania stopnia awansu zawodowego (nauczyciel mianowany lub dyplomowany);
  • poświadczony dokument posiadania kwalifikacji pedagogicznych – jeśli nie wynika to z dyplomu ukończenia studiów;
  • zaświadczenie ze szkoły/placówki o zatrudnieniu jako nauczyciel
  • karta_zgloszenia_na_kurs

Warunki ukończenia kursu:

• udział w 90% zajęć,
  • udział w praktykach kierowniczych,
  • napisanie i obrona pracy.

Kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej spełnia wymogi rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 listopada 2009 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2009 r. Nr 200, poz. 1537) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek (Dz. U. z 2009 r. Nr 184, poz. 1436),  a także ramowego programu kursu kwalifikacyjnego dla kadry kierowniczej Ministra Edukacji Narodowej z sierpnia 1999 r.

Celem kursu jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności potrzebne do odpowiedzialnego, sprawnego i twórczego zarządzania szkołą lub placówką oświatową oraz uzyskanie przez uczestników kwalifikacji i uprawnień niezbędnych do udziału w konkursie na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki.

Tematyka kursu

1. Ogólna teoria organizacji i zarządzania.
  2. Prawo oświatowe.
  3. Psychologia w kierowaniu placówką oświatową.
  4. Kierowanie zmianą.
  5. Zarządzanie jakością, mierzenie jakości pracy placówki.
  6. Kierowanie i administrowanie placówką oświatową.
  7. Projektowanie programu placówki oświatowej.
  8. Organizacja procesu pedagogicznego placówki w warunkach reformy systemu edukacji.
  9. Placówka a środowisko lokalne.
  10. Praktyki kierownicze.
  11. Seminarium dyplomowe.

Kurs obejmuje 220 godzin, w tym 26 godzin praktyki kierowniczej w szkole lub placówce.

Kurs kończy się egzaminem i napisaniem pracy dyplomowej oraz wydaniem świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego dla oświatowej kadry kierowniczej.

Szczegółowy plan i harmonogram zajęć kursu kwalifikacyjnego będzie ustalony na pierwszym spotkaniu, o którym uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną na adres podany w karcie zgłoszenia.